Artykuł partnera.
Myślisz, że fotoksiążka to tylko nowoczesna forma albumu ze zdjęciami? A wiesz, że nie musisz umieszczać w projekcie fotoksiążki wyłącznie zdjęć? Spójrz, jak przygotowywać wyjątkowe fotoksiążki dla dzieci – bez nudy i sztampy – a przy okazji zaoszczędzić miejsce na półkach.
Istotą fotoksiążek jest upamiętnianie ważnych momentów na wysokiej jakości papierze, w trwałej formie – tak, by zdjęcia nie przepadły wraz z awarią smartfona. Zapominamy jednak, że pamiątkami, które lubimy zachowywać na lata, są nie tylko zdjęcia. Przekonaj się, że fotoksiążka dla dzieci może być pełna ważnych pamiątek.
Fotoksiążki dla najmłodszych – o czym warto pamiętać?
Podczas projektowania fotoksiążki, która będzie upamiętniała najwcześniejszy okres życia dziecka, przygotuj ulubione zdjęcia malucha, ale nie zapomnij też o często pomijanych pamiątkach. Zeskanuj zdjęcie z pierwszego badania USG w ciąży, a także z kolejnych, tych najważniejszych. Może podczas ciąży lub pierwszych tygodni życia dziecka prowadziliście dziennik, by zanotować przełomowe momenty? Jego najciekawsze strony również możesz zeskanować.
Umieszczenie takich materiałów w fotoksiążce może w przyszłości wywołać wiele wzruszeń, a także zabezpieczyć ważne pamiątki przez zniszczeniem lub zaginięciem. Wszelkie ważne dla Ciebie dokumenty i inne możliwe do zeskanowania lub sfotografowania materiały umieść w projekcie fotoksiążki dla dziecka naprzemiennie ze zdjęciami, zachowując chronologię. Stworzysz w ten sposób unikalny dziennik rozwoju swojej pociechy.
Fotoksiążka dla dzieci przedszkolnych
Dzieci w wieku przedszkolnym są wulkanami energii, a ich ciekawość świata i pasja, z jaką odkrywają rzeczywistość, godna jest pozazdroszczenia. Zdjęcia to stanowczo za mało, by utrwalić ten rozwojowy i wyjątkowy czas.
Jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka, z dużym prawdopodobieństwem dobrze znasz widok prac plastycznych piętrzących się na półkach, biurku, przyczepionych do lodówki, wiszących w ramkach… O ile te szczególnie ważne dla dziecka lub wyjątkowo estetyczne lub wzruszające prace warto wyeksponować, o tyle przechowywanie ledwo zamalowanych kartek przez lata nie ma zbyt dużego sensu. Jak z tego wybrnąć?
Coraz więcej rodziców decyduje się na digitalizację rysunków dziecka – czyli po prostu ich zeskanowanie lub sfotografowanie. Dzięki temu nie trzeba przechowywać oryginałów, które zajmowałyby kolejne pudła w szafach i schowkach. Zeskanuj prace małego artysty i umieść je w fotoksiążkach – postaraj się robić to na bieżąco, umieszczając skany arcydzieł pomiędzy zdjęciami z tego samego okresu.
Ciekawym pomysłem jest również wykonanie fotoksiążki dla dzieci, która zawierać będzie wyłącznie ich prace – jeśli Twoja pociecha bardzo lubi rysować i malować, zaprojektuj dla niej fotoksiążkę, która będzie najprawdziwszym albumem sztuki.
Fotoksiążka dla ucznia
Twoje dziecko chodzi już do szkoły? Widzisz pewnie, że to czas, w którym próbuje różnych aktywności, dzięki którym będzie miało szansę odkryć swoje pasje oraz talenty i rozwijać je. Ten etap bywa bardzo aktywny – a dyplomy, certyfikaty i inne pamiątki dokumentujące różnego rodzaju osiągnięcia lubią gubić się na przestrzeni lat. Zadbaj o to, by tak się nie stało – zabezpiecz wspomnienia z pomocą fotoksiążki dla dzieci. Możesz przygotować fotoksiążkę tematyczną, na przykład dla małego karateki, skrzypka lub szachisty, pomiędzy zdjęciami pokazującymi rozwijanie pasji umieszczając właśnie dyplomy i inne możliwe do sfotografowania lub zeskanowania pamiątki.
Fotoksiążki dla dzieci nie muszą być nudnymi albumami – wykorzystaj to i zaangażuj córkę lub syna do tworzenia projektu. Niech gotowa fotoksiążka dla dziecka będzie naprawdę wyjątkowa!